DZWON

Są tacy, którzy czytają tę wiadomość przed tobą.
Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze artykuły.
E-mail
Nazwa
Nazwisko
Jak chciałbyś przeczytać The Bell?
Bez spamu

Scenariusz koncertu reporterskiego Centrum dodatkowa edukacja dzieci „Podróż przez tęczę”


Gorbunova Natalia Alekseevna, nauczycielka - organizator MBUDO CDOD, Dimitrowgrad, obwód Uljanowsk
Opis. Scenariusz koncentruje się na kategorii wiekowej dzieci od 6 do 17 lat i zainteresuje nauczycieli szkół, szkół artystycznych, nauczycieli - organizatorów edukacji dodatkowej oraz rodziców.
Cel: Raport zespołów kreatywnych. Pokazanie poziomu twórczego i wykonawczego rozwoju zespołów stowarzyszeń twórczych na rok akademicki.
Zadania:
- wykazać zdolności twórcze uczniów;
- rozwijać kunszt, umiejętność pozostania na scenie;
- rozwijanie umiejętności pracy w zespole

Ekwipunek: Projektowanie dźwięku, oświetlenie, dekoracje, kostiumy.
Przebieg programu koncertu:

Dźwięki fanfar. Wyprowadzanie (Ekaterina - nauczycielka, Eva - uczennica)

Przeddzień: Dobry wieczór!

Katarzyna: Miły, bo jesteśmy otoczeni mili ludzie i szczęśliwe uśmiechy!

Przeddzień: Dobrze, bo nadchodzi lato, a to oznacza wakacje! Słoneczne dni i ciepłe letnie deszcze.

Katarzyna: Co jeśli na niebie jest tęcza...

Przeddzień: To po prostu cud!
Życie na świecie jest ciekawsze.
Jeśli tęcza świeci
Jeśli radosna piosenka
Lecąc wzdłuż tęczy.

Katarzyna: Rozpoczyna naszą podróż przez tęczę Ekaterina Bulycheva - uczennica stowarzyszenia twórczego „Domisolka”, liderka Elena Bushueva.
1. Piosenka „Od Dzień dobry, ludzie"

Katarzyna: Drodzy Przyjaciele, mamy przyjemność powitać Was na koncercie reportażowym Centrum Edukacji Dokształcającej dla Dzieci „Tęczowa Podróż”. Dziś przed Tobą zabłyśnie tęcza talentów.
Mówią, że talent to cenny dar. A każde dziecko to cały świat. Jedni lubią śpiewać, tańczyć, inni tworzyć, rysować, projektować. A każde dziecko jest utalentowane na swój sposób. Nie ma utalentowanych dzieci! Trzeba tylko znaleźć w każdym dzieciaku tę samą radość, tę samą iskrę, która pewnego dnia przerodzi się w gwiazdkę, a z biegiem lat pojawi się utalentowana osobowość, może wielka gwiazda. A wspaniali nauczyciele pomagają naszym dzieciom otworzyć się i sprawdzić. Niektórzy z nich są mądrzy z doświadczenia, inni dopiero wkraczają na ścieżkę pedagogiczną. Ale wszystkich łączy miłość do dzieci i chęć zasiania iskry dobra. Aby świat był jaśniejszy, milszy i piękniejszy.

Przeddzień: Dziś w tej sali jest święto
To święto to święto dzieciństwa,
Zostawi ślad w każdym sercu

Katarzyna: A dyrektor Centrum Edukacji Dodatkowej dla Dzieci, Svetlana Valerievna Kurova, otworzy drzwi do bajki.
Przemówienie dyrektora

Katarzyna: Poznaj różnorodność kolorów, gatunków, piosenek, tańców, pięknych strojów – w ogóle poznaj prawdziwą tęczę talentów.

Przeddzień: Tęcza jest świetna!
Tęcza to dobry nastrój
Tęcza to harmonia!
Rainbow to my wszyscy!
A my jesteśmy dzieciństwem!
Na scenie dziecięcy zespół taneczny prowadzi wspaniała, utalentowana nauczycielka Marina Golubenko.
2. Taniec „Oglądaj”

Katarzyna: Tęczowa podróż trwa. Pierwszy kolor tęczy to czerwony. Słowo „czerwony” w czasach starożytnych oznaczało „piękny”. Piękny numer - taniec „Rossinochka - Rosja” wykona dla Ciebie grupa taneczna, liderka Oksana Zhuikova - utalentowana nauczycielka, znana nie tylko w naszym mieście, ale także za granicą. Spotykać się.
3. Taniec „Rossinochka - Rosja”.

Katarzyna: W naszym pięknym, tęczowym kraju Centrum Edukacji Dokształcającej dla Dzieci spełniają się wszystkie bajeczne marzenia.

Przeddzień: A tak marzę o puszystym białym kociaku. Lubisz małe kocięta? Tak, więc poznaj grupę taneczną Mariny Golubenko. Taniec „Jestem puszystym białym kociakiem”
4. Taniec „Jestem puszystym białym kociakiem”

Przeddzień:
tęczowe piękno
Kazałem ci się pokłonić.
Zaprasza do odwiedzenia
Do wielobarwnej krainy!
Tam, gdzie czeka nas następny utwór, jest pomarańczowy. I na tej wspaniałej ścieżce spotyka cię grupa taneczna „Vivat”. Zespołem kieruje wspaniała nauczycielka – dyrektor współczesnego tańca towarzyskiego – Elena Kirasirova. "Wiosenny walc".
5. Zatańcz „Wiosenny walc”

Katarzyna: Idąc pomarańczową ścieżką, od razu wyobrażasz sobie pomarańczowe słońce, morze, delfiny unoszące się na falach. Nawiasem mówiąc, piosenkę o delfinach znakomicie wykonuje Elizaveta Feoktistova, uczennica Eleny Bushueva ze stowarzyszenia twórczego Domisolka.
Nasza "Domisolka" w kwietniu br. obchodziła swoje piętnastolecie. Ponad czterdziestu absolwentów „Domisolki” kontynuowało naukę w szkole muzycznej, pięciu z nich poszło do szkoły muzycznej. A jeden z pierwszych uczniów Domisołki jest nauczycielem i dyrektorem Dimitrovgrad College of Music. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów. A zasługą w tym są wspaniali nauczyciele Elena Viktorovna Bushueva i Natalia Siergiejewna Ustinova, którzy dziś wkładają swoją duszę i wiedzę w nowe pokolenie uczniów. Poznaj Feoktistovą Elizabeth z piosenką „Dolphins”
6. Piosenka „Delfiny”

Katarzyna: Podróżując pomarańczową ścieżką tęczy, zwracamy uwagę na kolejny numer taneczny, taniec „Apple” w wykonaniu uczennic Mariny Golubenko.
7. Zatańcz „Jabłko”

Katarzyna: Pomarańczowy kolor tęczy jest najbardziej przyjazny i wesoły. Tak, sam możesz zobaczyć. Najbardziej przyjazny zespół na scenie. Ten zespół można nazwać rodziną. Tutaj starsi opiekują się młodszymi. Dzieci uwielbiają pomagać starszym. A na czele tej rodziny stoi miła, sympatyczna i co najważniejsze utalentowana nauczycielka Marina Devzheeva. Na scenie studio choreograficzne „Suita”, taniec „Merry Rain”.
8. Zatańcz „Wesoły deszcz”

Katarzyna: Do wszystkich uczestników odcinka pomarańczowego - Dziękuję bardzo. I idziemy dalej. Jaki kolor jest następny w tęczy? (odpowiedzi audytorium) Nazwij cokolwiek jest żółte.... (odpowiedzi audytorium)
Przeddzień: Również promienie słoneczne.

Katarzyna: „Sunny Bunnies” to nazwa tańca wykonywanego przez zespół prowadzony przez młodą, utalentowaną nauczycielkę - reżyserkę ciekawych, zapadających w pamięć tańców Julii Beschetnovej. Poznaj promienie słońca.
9. Zatańcz „Słoneczne króliczki”.

Katarzyna: (za kulisami) Spotykamy chór „Uśmiech”, lider Valery Vatyukov. Koncertmistrz Zasłużony Działacz Kultury Obwodu Uljanowsk Elena Neugodnikova. Muzyka Kabalewskiego, słowa Obcego. "Nasza Ziemia"
10. Piosenka „Nasza ziemia”

Katarzyna: (za kulisami) Muzyka Yuri Chichkov, słowa Sinyavsky'ego „Róg i flet”.
11. Piosenka „Róg i flet”.

Przeddzień: Jeśli uśmiechy błyszczą na twarzach
Jeśli dzieci śpiewają i tańczą,
Więc radość puka do drzwi,
A życie toczy się dalej na planecie
A w stowarzyszeniu twórczym „Akuna - Matata”, na czele którego stoi Anastasia Tribunskaya, życie dopiero się zaczyna. Ta grupa ma mniej niż rok. Ale już udało im się zdobyć naszą miłość.
Spotykamy się, oglądamy i bijemy brawo.
12. Numer Hakuna matata.

Katarzyna: Przeszliśmy już przez trzy kolory tęczy. Kolejny kolor to czarny! Nie? Och, przepraszam, zielony! Podnieście ręce, kto kocha zieleń?
Zapraszam na zieloną ścieżkę tęczy. Ilya Kuyanov ze stowarzyszenia twórczego „Domisolka” podróżuje z nami po zielonej ścieżce z piosenką „Computer”.
13. Piosenka „Komputer”

Przeddzień: Kolor zielony to kolor wiosny,
kolor rewitalizacji natury!
Zwracamy uwagę na bardzo żywy i zapalający taniec „Latin Mix”. Na scenie grupa taneczna „Vivat”, liderka Elena Kirasirova.
14. Taniec „Latin Mix”

Katarzyna: Mówią, że na świecie nie ma cudów... Uwierz mi, one istnieją i są nawet obok nas! I zwracamy uwagę na cudowną liczbę - taniec „Box with Pencils”, szefową zespołu Julii Beschetnova.
15. Taniec „Pudełko z ołówkami”

Katarzyna: (za kulisami) Zespół Oksany Zhuikovej kończy trasę po zielonym dywanie tańcem „Letka - Enka”.
16. Taniec „Letka - Enka”

Katarzyna: Podróżując po tęczy przechodzimy na kolejną niebieską ścieżkę. I to królestwo też ma swoich artystów. Poznajemy studio choreograficzne „Suite” z tańcem „Voyage”.
17. Taniec „Podróż”

Katarzyna: Głęboki, szlachetny, niebieski kolor, rozświetlił naszą drogę.Niebieski kolor. Czysty, spokojny jak tafla jeziora i tak rozległy jak niebo, tak różny jak pieśń we wszystkich przejawach. Poznaj Samirę Gumerową z piosenką „I chciałbym śpiewać i tańczyć”.
18. Piosenka „A ja śpiewałbym i tańczył”.

Przeddzień: Uwielbiam też tańczyć i marzyć o dużej scenie.

Katarzyna: Tak, prawdopodobnie łapanie niebieskiego snu, który zawsze jest gdzieś w pobliżu, ale nieuchwytny, jest trudne, jak uchwycić chwile twórczego lotu i inspiracji. Ale zespół taneczny „Sunrise” zawsze się udaje.
Tańczy dla Ciebie kreatywny zespół prowadzony przez Elenę Troshinę.
Zatańcz pod intrygującą nazwą „Mad World”
19. Taniec „Szalony świat”

Katarzyna: Evo, wydaje mi się, że cały koncert lecisz w chmurach. chodźmy
zróbmy krótką przerwę w numerach wokalnych i tanecznych.

Przeddzień: Chodźcie, tym bardziej, że za kulisami na ich występ czeka sympatyczne, aktywne, bardzo kreatywne stowarzyszenie „Skaut” i wesoła, pozytywna „Szkoła Radców”. Liderem jest kierownik młodego nauczyciela. Potrafi poprowadzić Ekaterinę Timofeeva.
20. Występ harcerzy i liderów.

Katarzyna:
Przyjaciele, podróżujemy po tęczy i ruszamy na niebieską ścieżkę tęczy. A Feoktistova Elizaveta spotyka nas z piosenką „Chciałbym narysować sen”. Stowarzyszenie twórcze „Domisolka”, liderka Natalia Ustinova.
21. Piosenka „Chciałbym narysować sen”.
Katarzyna: (za kulisami)
Grupa taneczna Oksany Zhuikova jest na scenie. Cha-cha-cha taniec. Spotykamy się z brawami.
22. Taniec „Cha - cha - cha”.

Przeddzień: Mama jest najdroższą osobą na świecie. Ile zainwestowano w słowo „MAMA” i nie można policzyć. Ale najważniejsze jest to, że zawdzięczamy jej życie, mamo. Jak często dedykujesz swojej matce wiersze i piosenki? Tak po prostu, bez świąt i rocznic? A dziś kolejny numer naszego programu dedykujemy mamie. Piosenka „Mamo”. W wykonaniu Vishnevy Darii.
23. Piosenka „Mama”.

Katarzyna: Dziękujemy wszystkim uczestnikom niebieskiego toru. Kontynuujemy podróż po tęczy.

Przeddzień: Tęcza. Piękno ziemi jest natychmiast prezentowane w najjaśniejszych kolorach tęczy, zieleni, pomarańczy, żółci, błękitu, fioletu. A wszystkie te kolory są w kreatywności, która jest tak wyjątkowa i różnorodna. Teraz wyobrażam sobie wszystko w fioletowym kolorze tęczy

Katarzyna: Dlaczego, Ewo?

Przeddzień: Bo fiolet jest bardzo spokojny, liryczny i najbardziej
Niezwykły ze wszystkich kolorów tęczy.

Katarzyna: Ale fioletowy jest dość rzadki, a nie codzienny kolor natury.

Przeddzień: Dlatego często kojarzy się z ludźmi z czarodziejami i fantazją.
Pamiętajcie bajki: fioletowe peleryny to ulubione ubrania magików.

Ekaterina: Spotykamy magiczny, urzekający taniec z wachlarzem. W wykonaniu studio tańca Marina Golubenok.
24. „Taniec z wentylatorem”

Katarzyna: Świat kreatywności jest niesamowity, ponieważ nie ma granic, tak jak nie ma granic dla naszego wszechświata, usianego wieloma gwiazdami. Ile? Miliony! Wiele milionów. A w naszym mieście dzisiaj nowe światła zapaliły się od występów naszych chłopaków. Studio choreograficzne „Suita” zamyka podróż przez tęczę talentów tańcem „Na skrzydłach wiatru”
25. Taniec „Na skrzydłach wiatru”

Przeddzień: Dzisiaj jest święto - dzień talentów,
Śpiewacy, tancerze, muzycy.
I w ten jasny dzień dla ciebie
Zabrzmi dla was piosenka „Dzieciństwo”.

Katarzyna: Grupa wokalna „Cover”, lider Aleksander Pietrow. "Dzieciństwo".
26. Piosenka „Dzieciństwo”.

Katarzyna: Kolor fioletowy, okazuje się, że ten kolor jest bliski energicznym, aktywnym i wesołym ludziom. Szukają nowych przygód, odkrywają w sobie nowe światy, a nawet dostrzegają niepowodzenia z niewyczerpanym optymizmem i promiennym uśmiechem.

Przeddzień: Spotykamy się z optymizmem i uśmiechem dziarski taniec o nazwie „Czernomorochka”. Na scenie „Sunrise” reżyserka Elena Troshina.
27. Taniec „Szalony świat”

Katarzyna: Nasza podróż dobiega końca. I przedstawiliśmy Ci pracę nauczycieli i uczniów Centrum Edukacji Dodatkowej dla Dzieci Evy Kurovej.

Ewa i Ekaterina Kurowa.
Fajnie, że jest taki kraj,
Gdzie śpiewamy i gramy piosenki.
I jest pełen cudów
A my nazywamy to bajką.
I uwierz mi, tylko w tym kraju,
Jesteśmy coraz silniejsi.
W tej dobrej magicznej krainie
Możesz zostać głównym bohaterem.

« Podróż do krainy dzieciństwa»

Raport twórczy grup artystycznych szkoły Podsosenskaya

Sowa:

Kiedy dziecko się rodzi
Potrzebuje ciepłego domu
Z wózkiem, ze stosem pieluszek
Zabawki do tego.

Potrzebujesz cukierków jako nagrody
Balon i łóżko.
Huśtawka na podwórku przedszkola
Ołówki do rysowania

O wiele więcej różnych zwierząt
Lasy, łąki, własna wieś.
I jesień z mokrą drogą
A z choinką Mikołaj zimą

Na błękitnym morzu potrzebny jest statek
Samolot na wysokim niebie.
Rower jest taki piękny
Co czeka na lato.

A silny tata jest naprawdę potrzebny, a mądra mama ma delikatny wygląd,
I chleb i masło dla wszystkich na obiad i bajkę na dobranoc dla chłopaków.

Wład:

Witajcie, drodzy widzowie, nasi współmieszkańcy i goście naszej wioski. Zapraszamy na tradycyjne święto „Dzień Otwórz drzwi» Szkoła Podsosenskaja.

Pewnie już zrozumiałeś, że dzisiaj porozmawiamy o dzieciństwie, które było, jest i będzie dla wszystkich. Czym jest dzieciństwo dla każdego z nas? Początek drogi. Źródła wiedzy i mądrości. Radość i zabawa. Tak więc zaczynamy zanurzać się w atmosferze dzieciństwa. A najmłodszy uczestnik naszej koncertowo-podróży Chmelevskaya Vasilina i jej brat Matvey są zaproszeni na scenę. Spotykać się!

Wasilina Chmielewskaja

(Dziewczynka z wózkiem stoi na scenie. Z wózka dobiega płacz dziecka. Dziewczynka rozpaczliwie potrząsa wózkiem i zdania.)

Dasha: Proszę nie wyć! Teraz mama przyjdzie, przyniesie mleko. A-ah-ah-ah! Przyjdzie szary wilk. I ugryź beczkę! Tak, przestań już krzyczeć!

Tanya: Jakie masz skandale. Nie możesz poradzić sobie z siostrą? Pomóżmy. Mam doświadczenie w tym biznesie - młodszy brat i siostra. Gdzie jest grzechotka???

Dasha: Tutaj!

Tanya: (grzechocze z grzechotką) Uli-uli-ulenki, przybyły gulenki! (płacz na wózku natychmiast się zatrzymuje) Widzisz, co oznacza doświadczenie i praktyka!

Dasha: Ale nadal nie mogę. Kiedy z nią zostaję, podnosi taki pisk - przynajmniej zatkaj uszy i uciekaj gdziekolwiek spojrzysz.

Tanya: Gdzie jest twoja matka?

Dasha: Tak, poszedłem na pocztę, żeby zapłacić.

Tanya: Och, to długo... Znam te płatności. Mama, jak tylko tam wchodzi, wypływa dopiero godzinę później. Dobra, stanę z tobą, żeby nie było nudno. Twoja sukienka jest ładna. Pasuje Ci.

Dasha: Dali to na moje urodziny.

Tanya: Mnie też dali. Tak niebieski, z falbankami.

(Dziewczyny spokojnie kontynuują rozmowę, gestykulując, śmiejąc się. W tym czasie po drugiej stronie proscenium pojawiają się dwie bardzo dziwne postacie) Byaka: Masz, cholera, nudne rzeczy! I nie ma dokąd iść i nic do roboty.
Buka: Masz rację. Całkowita stagnacja w życiu. Dzieciństwo - jednym słowem!

Byaka: Robić coś takiego, bawić się? (Widziałam dziewczyny z wózkiem po drugiej stronie sceny) A tu nie trzeba niczego wymyślać! Widzieć?

Buka: Rozumiem! Więc co?

Byaka: Och, Pan Mózgo Mózgu! Czy widzisz, jak bardzo pasjonują się rozmową?

Buka: I co z tego?

Byaka: I odsuniemy od nich wózek, z dzieckiem, które pokochasz przez około dziesięć minut, a ja przedstawię „lialkę” w wózku. Więc jak to jest?

Buka: Ciekawe! Ale trudne do wdrożenia. Zawsze masz jakieś pomysły z niespodzianką.

Byaka: Ale jakie to będzie zabawne!

Buka: Spróbujmy. Ale jeśli już, to jesteś ekstremalny.

Byaka: Zgadzam się! Nie jestem przyzwyczajony.

(Byaka i Buka o czymś szepczą, potem Byaka podkrada się do wózka i toczy go za kulisy)
Tanya: W czasie wakacji prawdopodobnie pojadę do ciotki w Krasnojarsku.

Dasha: A mama chce mnie wysłać do mojej babci w City.

Tanya: Widzisz, jak sprytnie uspokoiłam dziecko. Śpi w wózku i widzi swoje dziecięce marzenia.

(Dziewczyny rozglądają się i widząc, że wózek nie jest na swoim miejscu, zaczynają krzyczeć)

Dasha: Mama mnie zabije!

Tanya: A gdzie mogła iść? Spójrzmy, prawdopodobnie gdzieś jest w pobliżu.

(Dziewczyny zauważają wózek, radośnie do niego biegną, ale jak widzą, kto jest w wózku, zatrzymują się w osłupieniu)

Dasha: Kim jesteś? Gdzie jest moja młodsza siostra?

Byaka: Jestem twoją młodszą siostrą!

Tanya: Mała dziewczynka spała w wózku! W pieluchach!

Byaka: Więc już dorosłem. Nie noszę już pieluszek! Chodź, podwieź mnie, bo inaczej stanę w płomieniach! I daj mi coś smacznego! Byłem głodny czegoś.

(W tym czasie po drugiej stronie sceny słychać płacz. Dziewczyny widzą Bukę z dzieckiem na rękach)
Dasha: Ach, oto rzecz!

Tanya: Zapnij to wypchane zwierzę pasami!

Dasha: Ja też mam skakankę!

Tanya: I przyda się! Związujemy mu ręce!

(Dziewczyny przypinają Byaku pasami do wózka. Związują mu ręce skakanką)

Byaka: Hej, co ty robisz?! Żartowaliśmy!

Dasha: My też żartujemy!

Tanya: Tak, tak, mamy takie dziwne żarty! W tej chwili podwieziemy Cię ... Z wiatrem! Z tego właśnie wzgórza. A raczej z klifu!

Buka: Poddaj się! Oto twoja dziewczyna, bezpieczna i zdrowa. Zaśpiewałem jej nawet kołysankę. Weź ją!!! Tylko nie spuszczaj mojego przyjaciela z klifu.
Byaka: Żartowaliśmy.

Tanya: Widzisz, jak kończą się twoje żarty.

Dasha: Zadzwonimy też na policję! A jeśli mama dowie się o twoich żartach, sam wskoczysz pod ten klif.

Byaka: Nie potrzebujesz mamy! Policja nie jest potrzebna!

Buka: Już nie buczemy!

Dasha: Odpuścić?

Tanya: Dobra, chodźmy. Ale jeśli znowu zostaniesz przyłapany na takich żartach, uważaj.

Dasha zabiera swoją siostrę z Buky, Tanya rozwiązuje Byakę. Buka i Byaka uciekają.

Dasha: Ja też... żartownisi.

Tanya: Będą uciekać przez długi czas!!!

Byaka: Co tu się dzieje?

Buka: Gdzie jesteśmy?

Tanya: To proste. Przybyłeś na główne święto uczniów szkoły Podsosenskaya - do ich Reportaż z koncertu, pod nazwą „Planeta Dzieciństwa”.
Dasha: Czy chciałbyś wybrać się z nami w tę fantastyczną podróż po tej planecie?

Byaka: Właściwie to kochamy wszelkiego rodzaju podróże i przygody. Ale „Planeta dzieciństwa”…

Buka: Kurwa!! Co może być tutaj interesujące. „Dzieci są kwiatami życia?”, „Wszystko najlepsze dla dzieci!”.

Byaka: Banalne. Już to słyszeliśmy. I wiele razy. Zapewne każde dziecko słyszało od rodziców takie zwroty jak „Pragnienie nie jest szkodliwe! Dorośnij - wtedy zrozumiesz! Przestań jeść kanapki!”

Buka: Nie, dzieciństwo wcale nie jest fascynującym tematem, a już na pewno nie fantastycznym.

Tanya: Chcesz, żebyśmy udowodnili coś przeciwnego?

Byaka: Spróbuj. Zresztą na dzisiaj nie planuje się więcej rozrywki.

Buka: Od razu ostrzeżenie. Jeśli coś nam się nie spodoba, natychmiast zamkniemy Twój sklep. Daj nam coś na rozgrzewkę!

Dasha: Cóż, zaczyna się nasza podróż!

Tanya: Nasz koncert reporterski nie jest przypadkowo nazywany „Planeta dzieciństwa”.

Dasha: To planeta naszych nadziei, osiągnięć, sukcesów i talentów.

Tanya: Tutaj wierzą w magię, tutaj są przyjaciółmi cudów.

Wszystkie bajki w rzeczywistości same się odwiedzają.

Tu chmury nie widać, tu z uśmiechów tłoczno

Dasha: Magiczny kraj, nasza planeta - Dzieciństwo.

(Dziewczyny zaczynają skakać na linie, brzmi lekka muzyka)

Byaka: A ty nazywasz to magią?

Buka: Skakanka, gra w klasy... Fu, co za obrzydliwość. Czy dzieci powinny grać w te gry?

Tanya: A które? Pokazać!

Byaka: Et, my natychmiast! Tutaj prawdziwa gra dla dzieci!

(Wyciąga z kieszeni procę, celuje w ławę przysięgłych i strzela. Odgłos tłuczonego szkła. Słychać wściekły kobiecy głos: „Chuligan! Tutaj złapię ci uszy! W tydzień rozbili trzecią szklankę. Cóż, uważaj!”.)

Buka: To inna sprawa! A oto kolejna gra. Wesoły. Dziecięce. Nazywa się "Leapfrog".

(Byaka i Buka grają w żabę skakaną. Na scenie pojawia się wściekła kobieta z paskiem i śmiało podchodzi do Byaki i Buky)

Kobieta: Tutaj jesteś! Cóż, uważaj! Moja cierpliwość się skończyła!

(Byaka i Buka uciekają, kobieta goni ich.)

Tanya: I to się dzieje w dzieciństwie.

Dasha: I kontynuujemy!

Tanya: Każdego roku nasi widzowie nigdy nie przestają się dziwić, podziwiać talent naszych młodych talentów Podsosensky! Zatłoczona sala i tym razem na pewno czekam na cud!

Dasha: Cud, którego nie możesz dotknąć, ale możesz zobaczyć i usłyszeć! Może sprawić, że będziemy się śmiać i płakać. Ma duszę i serce! Cud, który rodzi się tu na scenie...

Byaka: Gdzie widziałeś cud?

Buka: No dalej, pokaż mi!

Byaka: I ukryli to w swoich kieszeniach! To taki mały cud Yudo!

Buka: Daj spokój, wywróć kieszenie na lewą stronę! Chcę zobaczyć cud!

Tanya: Och, nie zobaczysz cudu z zamkniętymi oczami.

Dasha: A z zamkniętymi sercami nic nie zobaczysz ani nie usłyszysz.

Byaka: Zróbmy cud! Jeszcze nie jestem głucha!

Buka: A ja nie jestem ślepy!

Tanya: Planeta się kręci, magiczna planeta, ogrzewają ją dłonie słońca,

Ale uśmiechy i śmiech szczęśliwych dzieci ogrzewają planetę znacznie cieplej.

Dasha: To prawda, przyjaciele, na planecie jest dobrze, kiedy panami planety są dzieci.
Byaka: Czy jesteście właścicielami? Nie rozśmieszaj mnie! Ile razy dziennie powtarzają ci: „Wciąż jesteś mały! Dorośnij trochę! Nie możesz tam iść! Nie możesz tu przyjechać! To nie jest piękne!..."

Buka: Dobre dzieciaki tego nie robią! Czy myłeś zęby? Zwróć zmianę! Odłącz swój telefon już teraz!"

Tanya: Ale przecież wszyscy chcą dla nas tylko tego, co najlepsze…

Dasha: Jak już to masz. Ja też niedługo zabraknie mi cierpliwości, jak ta ciotka, która cię goniła rzemieniem.

Tanya: Kim właściwie jesteś? W przeciwnym razie połowa koncertu już minęła, a publiczność nie wie, z kim ma do czynienia.

Byaka: Nie znają nas? Wiedzą, wiedzą...

Buka: Skąd inaczej wiedzą. Spotykamy się codziennie.

Byaka: Jesteśmy negatywnymi bohaterami!
Buka: Zauważ - Bohaterowie... Chociaż są negatywni. Bez nas nie będziesz mógł podróżować.

Byaka: W każdym filmie, przedstawieniu, w każdej książce, a nawet obrazie są postacie negatywne.

Tanya: Cóż, co jest w tobie bohaterskiego?

Dasha: Czy twoim bohaterstwem jest płatanie brudnych sztuczek i uciekanie?

Byaka: Po co z nimi rozmawiać. W tej chwili zwinę gumę we włosach, wtedy dowiesz się, co jest w nas bohaterskie.

Buka: Nie zadzieraj z nimi, zobaczmy, co jeszcze mogą zrobić. Pokaż cuda swoich dzieci.

Prezenterzy wchodzą na scenę z balonami w rękach)

Tanya: Przed kontynuowaniem naszej podróży chcieliśmy również powiedzieć kilka słów o dzieciństwie.

Dasha: O tej pięknej, fantastycznej, bajecznej planecie.

Byaka: Nie jesteś zmęczony tym samym? Pracowali jak papugi: „Dzieciństwo, dzieciństwo…”

Buka: Byłoby lepiej, gdyby pokazali sztuczkę lub jakąś liczbę akrobatyczną.

Tanya: Czy wiesz, jak samemu wykonywać sztuczki? W końcu sztuczki to sztuka. Muszą nad nimi ciężko pracować.

Dasha: A ty, jak wszyscy już zrozumieli, jesteś typowymi leniwymi ludźmi i nierobami!

Byaka: O tak! W takim razie sprawdź moją sztuczkę z podpisem! Sam Copperfield nie mógł zrobić lepiej!

Buka: O czym znowu myślisz?

Byaka: Teraz przed publicznością dokonam prawdziwego cudu. Zdenerwowany poproszę o natychmiastowe opuszczenie tej sali, bo...

Tanya: "Za" co?

Byaka: Niektórzy mogą mieć atak serca. Gotowy?

Dasha: Tak, jesteśmy gotowi, ale czy ty jesteś gotowy?

Byaka: Czy jestem gotowy? Zawsze gotowy!

Buka: Znowu ciągniesz gumę?! Zaczynaj.

Byaka: Bezwzględnie stosuj się do moich instrukcji. Zamknij oczy i podnieś kulki nad głowę i machaj nimi.

(Liderzy zamykają oczy i podnoszą piłki nad głowy, machają nimi w różnych kierunkach)
Tanya: A co dalej?

Dasha: Nic się nie stało!

Byaka: Teraz to się stanie! Nie będziesz już mógł wymachiwać balonami, bo je zaczaruję.

Tak i ty też!

Tania: Zabawne...

Buka: To nie jest śmieszne, ale raczej smutne!

(Buka podbiega do liderów, podskakuje, przebija igłą Balony. Balony pękają, gospodarze się boją, Byaka i Buka uciekają ze sceny.)

Tanya: Tak, magicy ...

Dasha: A co z nimi zrobić? Już to rozumiem.

Tanya: Nie musisz nic z nimi robić. Tutaj prawdziwe jest przysłowie: „Pies szczeka, ale karawana rusza dalej!”

Dasha: A na scenę zapraszamy kolejnych uczestników naszej podróży do kraju Dzieciństwa!

Byaka: Co byś zrobił, aby dodać muchę w maści do ich beczki miodu?

Buka: Czy zauważyłeś też, że dobrze sobie radzą?

Byaka: W czym są dobrzy?

Buka: Cóż, to jest podróż... Na planetę... Dzieciństwo...

Byaka: Och, o czym ty mówisz. Tak, nie mogą nic zrobić. Wszystko jest do góry nogami, do góry nogami. Zrobilibyśmy lepiej. Och, kim jestem? Oby tak się nigdy nie stało!!!

Buka: Może spróbujemy. Zaczynam się interesować. Powiedziałbym nawet, że ekscytujące.

Byaka: Ech, duszo o słabej woli. I nie wezmą nas do swojego towarzystwa. Kim oni są? Piątki i czwórki? I my? Słyszysz różnicę. Ale możesz spróbować. Żebyś nie stracił godności.

Buka: Teraz wyjdą, aby ogłosić kolejny numer, a my poprosimy ich o pozwolenie na poprowadzenie z nimi koncertu.

Byaka: Szkoda... Ale po co się wstydzić? Nie uderzymy w szkło procami. Dobra, przekonałeś mnie. Postaramy się.
(Wyjście liderów)

Tanya: Więc kontynuujemy naszą rozmowę o dzieciństwie.

Dasha: O tym niezapomnianym, bajecznym czasie.

Byaka: Czekaj. Mamy do Ciebie kilka pytań.

Buka: Tak, chcemy się czegoś dowiedzieć.

Tanya: Zadawaj pytania.

Dasha: Tylko szybciej. W końcu publiczność czeka na nowe numery koncertowe, a nie na wasze głupie wybryki.

Byaka: Chcemy działać jako gospodarze! Tutaj!

Buka: Przecież w kraju mamy równość!

Tanya: Ale to nie są pytania!

Byaka i Buka: Ale nadal chcemy!

(Tanya i Dasha szepczą o czymś)
Tanya: Postanowiliśmy dać ci taką możliwość.

Dasha: Ale pod kilkoma warunkami.

Byaka: Z jakimi innymi warunkami.

Buka: Warunki… Rozpoczęcie…

Tanya: Musisz zmienić swój wizerunek. Gdzie widziałeś prezenterów w takich strojach jak twoje na tak solidnych koncertach.

Dasha: Fryzury też chcą być lepsze.

Tanya: Krótko mówiąc, idź do garderoby, przygotuj się, a potem zobaczymy.

Dasha: A dlaczego stoimy? Do przodu!

Tanya: I nasze małe gwiazdy znów są na scenie.

Dasha: Spotkaj się!

(Czterech gospodarzy wchodzi na scenę, wśród nich zmienili wizerunek Byaka i buka)

Tanya: To zupełnie inna sprawa!

Dasha: Słodko!

Tanya: No to spróbuj! Oto scenariusz dla Ciebie.

Byaka: Nie potrzebujemy scenariusza,

Buka: Już wiemy, co powiedzieć.

Tanya: No dobrze.

Byaka: Dzieciństwo to czas, kiedy nie możesz usiedzieć spokojnie!

Buka: To wtedy nie stoisz w miejscu!

Byaka: Kiedy wokół dzieją się wspaniałe rzeczy!

Buka: I zaraz wydarzy się coś wspaniałego!

Tanya: Dobrze!

Dasha: Nasza szkoła!

Byaka: Wow, odrzuciłem mój umysł... O czym mówiłem?

Buka: O pięknie.

Byaka: Tutaj, tutaj, przedstawiamy wam kolejny wspaniały występ!
Vlad: A oto nasza zabawa i zabawna wycieczka jedzie do mety. Idziemy do przodu - zawsze! Od niemowlęctwa i dzieciństwa do dorosłości. Ale nie żegnamy się z dzieciństwem w żadnym wieku. Żyje w nas zawsze. I nie żegnamy się z Wami, drodzy wdzięczni widzowie. Nie raz spotkamy się z Wami na tak wspaniałych wakacjach z dzieciństwa. A teraz poproszę wszystkich, którzy wzięli udział w koncercie, aby wyszli na scenę.

( wszyscy uczestnicy koncertu wychodzą na scenę )

Koniec

Szkoły organizują święta i koncerty z różnych okazji: Dzień Wiedzy, Dzień Nauczyciela, 8 marca, ukończenie studiów, Ostatnie połączenie i inni. Tradycyjnie animatorzy nie są zapraszani na takie wydarzenia, wśród uczniów jest wystarczająco dużo talentów.

Oferujemy scenariusz program koncertowy na każde wakacje „Jeden dzień z życia Petki Rogowa”, na którą składają się najpopularniejsze dziecięce przedstawienia amatorskie: skecze i piosenki - przeróbki na temat szkolny. Pełny koncert lub poszczególne sceny zmieszczą się w każdej, wystarczy dodać wykonawcy odpowiednie momenty gratulacyjne i nieznacznie zmienić prowadzące, aby dopasować je do konkretnej okazji.

Postacie:

Studentka Petka Rogov

Jego koledzy z klasy to chłopcy i dziewczęta uczestniczące w różnych scenach

nauczyciele

Dodatki - śpiewające, tańczące dzieci. Zmieniają scenerię

Część wprowadzająca szkolnego programu koncertowego.

pierwsza dziewczynka: Dorośli często widzą nas tylko z jednej strony, ale w każdym z nas żyją tysiące „ja”.

1. chłopiec: W każdym można znaleźć studenta i badacza, i leniwego i schludnego.

Druga dziewczynka: Każde dziecko jest albo osobą leniwą, albo pracowitą, albo chłopczycą, albo cichą.

Drugi chłopiec: Każdego dnia dziecko jest wesołe i zamyślone, chochlik i przyszły geniusz.

Trzecia dziewczyna: Zobaczenie wszystkich tych obrazów naraz – trzy lub cztery w jednym – nie zawsze jest możliwe, ale możesz spróbować.

Trzeci chłopiec: Dziś, na cześć święta, jesteśmy gotowi pokazać taki przypływ naszych wcieleń.

pierwsza dziewczyna: Poznaj wielkie...

1. chłopiec: uroczysty,

Druga dziewczynka: wesoły,

Drugi chłopiec: musical,

Trzecia dziewczyna: kognitywny

Chłopaki (w refrenie): ABRAKADABRA!

Trzeci chłopiec: Lub „Jeden dzień z życia Petki Rogowa”.

(Jedna dziewczyna zostaje na scenie, reszta idzie się przebrać)

pierwsza dziewczynka: Kto z nas jako dziecko nie chciał poznać superbohatera? A może zostań jednym! A jeśli dobrze się zastanowisz, dlaczego ci supermeni, kobiety-koty i pająki są tak atrakcyjne?

Odnajdują nieistniejących złoczyńców, a następnie walczą z nimi, krótko mówiąc, szukają dla siebie przygody. Ale chciałbym zobaczyć, jak poradzą sobie z obciążeniem szkolnym? A jeśli jest jeszcze pięć kręgów i dwa psy, które trzeba wyprowadzać trzy razy dziennie?

Nie ma tu wystarczającej ilości sieci. A zgodnie z naszą pogodą nie latasz dużo!

Czy wiesz, że superbohaterowie naprawdę istnieją? Co prawda nie pisze się o nich książek, nie robi się filmów, ale są w pobliżu, wystarczy się dokładnie przyjrzeć. Jest taki w naszej szkole. Patrzysz na niego i nigdy nie zgadniesz, że masz przed sobą prawdziwego bohatera. Nawet superbohater!

Sędzia dla siebie: tata pisze rozprawę, mama opiekuje się nim, aby nie rozpraszał go codzienność. Dziadek i babcia są zajęci zdrowiem, a całe gospodarstwo domowe jest na ramionach Petki Rogov, bo tak nazywa się nasz bohater ...

Co jednak mówię? Sam zobacz!

Scena muzyczna "Petka Rogov - superbohater"

Postacie:

Petka Rogow,

Tata, mama, dziadek, babcia

(Wszyscy bohaterowie śpiewają, towarzysząc słowom piosenki czynami)

Tekst sceny piosenki

chór(wszyscy oprócz Petki śpiewają):

Zadzwonił nieprzekupny budzik,

Jest dokładnie 5:25 na zegarze,

I zapalając lampę na głowie,

Petka Rogov postanowił wstać.

Petków(śpiewa jeden, "Atas!" śpiewają wszyscy razem):

Atasie! Włącz gaz w kuchni!

Atasie! usunąć łóżka,

Gotuj sardynki!

Athas, prawe oko znów się zamknęło,

Nie życie jest teatrem, właśnie tutaj u nas.

chór(wszyscy oprócz Petki śpiewają):

Tata traktował naukę poważnie

Chce uzyskać dyplom

Tylko silne ręce matki

Teraz mogą nakarmić tatę.

Babcia i dziadek uciekają na pół dnia

Na podwórku od zawału serca w krótkich spodenkach,

Po krzyżu tabletki są połykane,

Cała ekonomia na tych barkach.

Wspinać się! A tych, którzy śpią, zabijemy!

Wspinać się! Wstańcie chłopcy

Wstawaj dziewczyny!

Wspinać się! Teraz nalejemy wszystkim herbatę.

A ty, gdzie jesteś boso? Wspinać się!

Petków(odnosi się do dziadka)

Nie zapomnij odebrać szafy w sklepie

I umieścić w korytarzu w kącie.

Ale w ogóle nie ma pocztówek.

Petka:

Nie, prawdopodobnie umrę z tobą.

Poczekaj może pocztówki sześć miesięcy!

Zostawiłem im wtedy babcie.

Kim są babcie? Nie nasz, z fabryki?

Petka:

Pieniądze zniknęły, nie zależy od Ciebie!

(zabiera kurtkę i teczkę, „ucieka” z domu. Może świadczy o tym fakt, że inni znowu zasypiają)

(śpiewa jeden, "Atas!" - wszyscy śpiewają razem):

Atasie! tylko nie spóźnij się na zajęcia.

Atasie! Zbierz więcej bielizny, zamów szpilki ...

Atasie! Została jeszcze godzina.

Mogę dowiedzieć się o oczach.

(Wyciąga podręcznik z teczki, siada i czyta)

(Już zasypiam, sam) Ata...

Rogow śpi.

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek .

(Po scenie przechodzą statyści z napisem „Biologia”)

Scena komiksowa „Zasłużona klasa”

Rogov budzi się, słucha, co dzieje się w klasie, po słowach „W sklepie zoologicznym!” wchodzi do klasy.

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek .

Scena komiksowa „Jak uczyć się angielskiego”

Chłopaki zbierają teczki, wychodzą.

Rogi: A teraz co się stanie? Głowa w ogóle nie gotuje!

Fedia: Język angielski.

Rogi: Cóż, tutaj dmucham. I ty?

Fedia: O czym mówisz?

Rogi: Czy dmuchasz Speech English?

Fedia: Płuca by wystarczyły, w końcu bym go zdmuchnął w FIG! Nie śpię w nocy, uczę się, ale to bezużyteczne. Dziś znowu, na cześć święta, Angielka będzie szemrać.

Rogi: A ty próbujesz jak ja.

Fedia: Nie. Nie mam odwagi. Jesteś taki fajny!

Rogi: Ha! Firma zabawkarska.

Fedia: Jaka inna zabawka?

Rogi: Jeśli przetłumaczysz dwa słowa na angielski i połączysz, otrzymasz: Crew-toy

Fedia: To ty fajnie! A ja jestem kutasem!

Rogi: Piłka to furgonetka, a okazuje się, że to furgonetka

A oto kolejna: Krowa-sprzedaj lub Krowa-sprzedaj

Fedia: Ty sam jesteś "Koselem"! Rozgrywa się! Wolisz mi powiedzieć, co mam robić?

Rogi: A ty śpiewasz jej piosenkę, jakąś uduchowioną ...

(brzęczący): "Czy ktoś będzie słuchał mojej historii..."

Fedia: (urażony): Tak, ty! Sam sobie poradzę!

Rogi: Bez urazy!

(Rogov próbuje poklepać Fedię po ramieniu)

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek .

(Dodatki ze znakiem „angielski” przechodzą po scenie)

Fedya odrzuca rękę przyjaciela i dąsa się. Rogov wzrusza ramionami i odchodzi. Fedya śpiewa.

Szkolny remake „Prawie angielskiej piosenki”

Do motywu V. Obodzinsky'ego „Pieśń Wschodnia”

Dźwięki 3. Minus. Obodzinsky. pieśń wschodnia

tekst piosenki

Czy leje ciepły deszcz?

Czy pada śnieg?

Jestem Anglikiem, oderwany

Codziennie uczę.

czekam aby zrozumieć

A może nie

muszę zrozumieć słowo

O! Jak szczęśliwy jestem!

A w nocy w ciszy

angielski i ja

Na lekcji tylko dwójka,

Chociaż pykał całą noc,

Zapominam przez słowo, co chciałem powiedzieć,

Chciałem powiedzieć, ale nie mogłem.

Znaj tylko mnie

Co nadejdzie w tym momencie?

I oczywiście po angielsku

będę śpiewać i śpiewać.

zrozumiem

powiem.

Wierzę, że pewnego dnia to nadejdzie

Ten cudowny dzień

Piękny dzień.

Dostanę upragnioną piątkę

I będzie bardzo, bardzo wysoko!

Dla wygody poniżej załączamy oryginalne wykonanie oraz tekst słów „Piosenki Wschodniej”

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek

(wyjścia Rogowa)

Rogi: Co, bracie, porozmawiajmy o Puszkinie, zrelaksuj się?

Fedia: Zrelaksujmy się, jak! Dzisiaj jest powtórka. Według wszystkich rosyjskich klasyków będą jeździć.

Rogi: Nie dryfuj! Zgodziliśmy się z chłopakami. Zorganizujemy niespodziankę dla nauczyciela.

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek

(po drugiej stronie sceny są statystki z napisem „Literatura”)

Scena szkolna „Anegdoty literackie”

(Najważniejsze jest to, że chłopaki czytają anegdoty literackie)

Do organizatorów: Odbierz 5-6 żartów z aplikacji. Niech uczniowie przeczytają wybrane historie. Lepiej czytać „z arkusza”. Najważniejszą rzeczą w tej recytacji jest absolutna POWAŻNOŚĆ. Zobacz ostatnią anegdotę poniżej, dla większego zainteresowania można dodać do tekstu szczegóły konkretnej szkoły.

Aplikację „Anegdoty z życia Puszkina” można pobrać klikając w dokument

Żart "Puszkin, gdzie jesteś?"

Dziewczyna: Podsumowując, chcemy zwrócić uwagę na nowy (nieznany) rozdział książki ze spuścizny Daniila Charmsa (Czyta).

Tekst dowcipu

„Lew Tołstoj bardzo lubił dzieci. Kiedyś zaprosił pisarzy do ... szkoły (numer szkoły), w 7 klasie. Właśnie tam mijało jego nieśmiertelne dzieło „Philippok”. Turgieniew oczywiście natychmiast wyjechał do Baden-Baden.

Fiodor Michajłowicz Dostojewski, niech Bóg da mu spokój, myśli: „Nie idź tam. Jestem nerwową osobą; cóż, jak tylko zaczną krzyczeć, patrz, czaszka znowu pęknie. Chodź!” I nie poszedł.

Szkoła Lermontowa Elizaveta Pietrowna (imię i nazwisko dyrektora lub dyrektora) mi nie pozwolił. "Co ty", mówi, "Michaił Juriewicz! Czy można chodzić do szkoły z psami. Szkoda! A ona mi nie pozwoliła. Nigdy!

Herzen musiał iść sam z Tołstojem. I o kuli to koniec.

Tołstoj, gdy tylko przyszedł na zajęcia, natychmiast zaczął wszystkich głaskać po głowie.

Herzen oczywiście dostał Rogowa i oczywiście ......, a nie Tichonya ... (wstaw nazwiska)

Puszkin, nie czekając na piwo, wyszedł na ulicę (nazwa ulicy lub dzielnicy, w której znajduje się szkoła).

Tymczasem Gogol przebrał się za Puszkina i również pojechał do szkoły.

Rogi z Elką były kompletnie wypchane Herzenem, a autor „Sroki złodziejki” został wepchnięty pod biurko. Chciał krzyczeć jak Turgieniew: „Mamo!”, ale z czasem przypomniał sobie o kuli. Więc przyszły pisarz „Dzwonów” uspokoił się.

A Tołstoj już pogłaskał wszystkie dzieci, obszedł drugą rundę.

Tutaj Gogol w przebraniu i Puszkin w sukience wlatują do klasy. Co tam było!

Tak więc esej „Filipok jako zwierciadło rosyjskiej edukacji” pozostał nienapisany.

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek

(Dodatki ze znakiem „Język rosyjski” chodzą po scenie)

Zmiana szkolna „Pieśń o języku rosyjskim”

Do melodii piosenki W. Berkowskiego „O psie Tyabe”.

Zmienianie piosenki barda najlepiej wykonywać na gitarze

tekst piosenki

1. W dniach klęsk i zwycięstw,

W dni naszych świąt i kłopotów

Wszędzie rozlegało się bicie dzwonka.

Zebrał wszystkich w pogotowiu

podniósł lud do buntu,

Bunt został stłumiony, on sam został bez języka.

Królowie w tym czasie byli bardzo surowi,

Dlaczego mieliby, prawda, ponieważ są jak bogowie,

Dzwony i ludzie - wszyscy milczeli,

Rebelianci mieli wyrwane języki.

2. Wokół panuje taka cisza,

Chociaż wojna się nie skończyła

Jesteśmy za liniami wroga

I na granicy nerwów.

Rozpaczliwie potrzebujemy języka

Musimy z nim wrócić do lasu,

Tak rozkazał nasz dowódca,

Towarzysz pierwszy.

Jesteśmy tu z tyłu na drugi dzień,

Och, jak zaciągnąć papierosa,

Uwaga, zejdź! Zbliżamy się do autostrady.

Dwie kolejki... jest język. Chodźmy!

3. Stary lekarz powiedział mi kiedyś:

"Ach, chodź, wystaw swój język"

Zachorowałem, wszystko było jak zwykle.

A oto niegrzeczny chłopiec

Sąsiad pokazał swój język

Więc to, bracia, jest po prostu nieprzyzwoite!

Pies pokaże język z upału,

Nikt nic o tym nie powie

Ale jeśli jesteś zgrabnym dzieckiem,

Pospiesz się i włóż go z powrotem do ust.

4. I jest jeszcze jeden język,

Potrzebujemy tego od dzieciństwa

A bez niego nie możemy zaśpiewać wersetu.

Idzie z nami przez życie

Jeśli chcesz przywieźć do Kijowa,

A zły język jest czasem gorszy niż broń.

Czasami jest to gazeta i tkanina,

Bywa biznesowo i potocznie,

Czasami jest przystojny, dowcipny,

Wzniosły, liryczny, subtelny, inteligentny.

Dla wygody poniżej załączamy oryginalne wykonanie oraz tekst słów piosenki „O psie Tyabe”

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek

zabawna scena szkolna "Dowód"

Na podstawie opowiadania Ilyi Butman

Rogi: No, wreszcie ostatnia lekcja! Teraz pomnóż, dodaj to, czego potrzebujesz i idź do domu!

Fedia: Nie, dla mnie lepiej zabrać i podzielić się!

Rogi(Z patrzy na przyjaciela ze zdziwieniem. I to prawda! Słuchaj, co mamy teraz algebrę lub geometrię?

Fedia: Geometria.

Rogi: Ugh, ty! Znowu dwadzieścia pięć! Nie kocham jej. Czy algebra biznesu! Dużo łatwiej.

Fedia: Nie kłam, algebra jest trudniejsza!

Rogi: Nie, geometria jest cięższa!

Fedia: Algebra! I sporo!

Rogi: Znalazłem też ciężki przedmiot!

Fedia: Chcesz, żebym to udowodnił?

Rogi: Próbować!

Fedya uderza Rogowa w głowę podręcznikiem do algebry

Rogi: Spadłeś z dębu?

Fedia: Zrobiłem eksperyment naukowy. Na dowód. Teraz porównaj!

Fedya uderza Rogowa w głowę podręcznikiem do geometrii.

Co teraz powiesz? Co jest trudniejsze?

Rogów (głaskanie głowy): Twoje wzięło: algebra!

Fedia: Co powiedziałem?

Odpowiedni nauczyciel.

Nauczyciel: Czym jest ta walka bez zasad?

Rogi: Wszystko jest zgodne z zasadami, Tatyanie Pietrowna! Dowiedzieliśmy się tutaj, że algebra jest najtrudniejszym tematem ( westchnienia)

Nauczyciel: A który jest łatwiejszy?

Fedya (chętnie zgłaszam): Geometria!

Nauczyciel: Dobra, Archimedes, chodźmy na zajęcia. Sprawdźmy w praktyce.

Dzwonienie 2. Szkolny dzwonek

(Wszyscy uczestnicy koncertu są na scenie).

Piosenka zamykająca - remake "Twice Two"

Do motywu piosenki „Dwa razy dwa cztery”

Brzmi podkład do piosenki A. Pakhmutovej „Twice Two”

tekst piosenki

Podwójna dwójka, podwójna dwójka

Dwa na dwa to cztery,

Czy pamiętasz, przyjacielu, jak ty i ja

Czy wszyscy są uczeni?

Jak pod biurkiem na chytrze

Graliśmy mobilnie?

I tabliczka mnożenia

Więc my, mówią, wiedzieliśmy.

Pięć pięć - dwadzieścia pięć

To na pewno

Nad ziemią w nocy

Ścieżka błyszczy Mlecznie,

Wiosna po zimie

A po letniej jesieni

Nadal żyjesz na ziemi

Bardzo interesujące.

dziesięć razy dziesięć razy

Będzie sto.

Cóż za piękny dzień dzisiaj

Święto jest dzisiaj!

Żyjesz sto lat

Życzymy razem

I zezłościć się i zranić

Nigdy nie potrzebne!

(Piosenka jest wykonywana tylko do melodii refrenu)

Dla wygody poniżej załączamy oryginalne wykonanie oraz tekst słów piosenki „Twice Two Four”

Elena Litowczenko
Scenariusz koncertu reporterskiego „Rozpraszanie tęczowych talentów”!

Scenariusz koncertu reporterskiego« Rozproszenie tęczowych talentów» !

Dziecko1: Dziś wieczorem, gdziekolwiek

Otwarte na zawsze

Krąg zmartwień w tej sali

Zabrzmi śmiech dzieci,

Dzieci będą śpiewać piosenki

taniec i żart

I krążyć z muzyką.

Dziecko2.

Zaczynamy nasz koncert,zaczynać,

Życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia i radości.

Miły widz nie wstydź się,

Oklaskuj nas śmiało.

Baw się z nami

Razem: No i oczywiście uśmiech!

Prezenter 1. Sala jest jasno ozdobiona światłami,

Dziś nas odwiedzasz.

Dla nas uwierz mi spotkanie z Tobą,

Jak Święta o dobrej godzinie.

Prezenter 2. Każde święto jest piękne na swój sposób;

Ale wydaje się, że jest piękniejszy ze wszystkich

Festiwal tańców i piosenek: taka funkcja

Skazuje go na sukces.

1 lider. Wszyscy - Dzień dobry wszystkim!

2 lider. Wszyscy - wszyscy promienne uśmiechy i dobry nastrój!

1 lider. Dziś witają Was młodzi talenty z naszego przedszkola i zaczynamy nasze reportaż koncert.

UTWÓR MUZYCZNY "GRUPA SŁONECZNA"

Dziecko 1:

Jest magiczna planeta, jest cudowny kraj,

I to dla szczęścia dzieci dawane są tylko dzieci.

Dzieci rządzą statkami, budują cudowne pałace,

Wszystkie dzieci robią swoje, bo dobra robota!

dziecko 2.

Niech gromady radosnych świateł zakwitną i nie gasną.

Zapraszamy wszystkich znajomych do kraju dzieci na wakacje.

Jeśli dzieci są silnymi przyjaciółmi, czego jeszcze potrzebujemy?

Więc na świecie będzie pokój, wtedy będzie dobrze!

2 lider. Nasz Przedszkole- to niezwykła, niesamowita dziecięca planeta.

1 lider. Zapraszamy do przyłączenia się do nas w podróży na tę kolorową planetę kreatywności.

Liderowi przerywają krzyki: Czekać! Czekać!

Zabrakło Dunno i Buttona

Dunno: Mówiłem ci, Button, - nie będziemy mieli czasu!

przycisk: I moim zdaniem jeszcze nic się nie zaczęło, ...

2. Gospodarz: I przywitaj się?

Dunno:

Cześć wszystkim! Oto jestem!

Witajcie drodzy przyjaciele!

Nie rozpoznałeś? Jestem nieznajomym!

Kapelusz! Kokarda! Pod kurtką - koszulka!

przycisk: Witam! Słyszeliśmy, że dziś w przedszkolu będzie koncert i rzucili się tu najlepiej, jak potrafili.

Dunno: Czy wiesz, jak daleko od bajki do deptania!

1. Gospodarz: Czy chcesz wziąć udział w naszym koncert?

przycisk: Wysoce!

Dunno: I chcę być liderem, bo numer mogę pięknie ogłosić, (bardzo pompatyczny) wykonuje….

2. Gospodarz: Och, rozumiem, rozumiem! I co masz talenty?

Dunno: Kocham tańczyć!

przycisk: A ja - śpiewać...

1. Gospodarz: Cóż, w takim razie przygotuj się do występu. I zaczynamy nasz koncert« Rozproszenie tęczowych talentów» !

2. Gospodarz: Gdzie zaczynamy?

1. Gospodarz: Od najbardziej magicznego! Z najwspanialszej, z opowieści o magicznej krainie dzieciństwa!

2. Gospodarz: Jak tylko chłopaki podniosą farby lub ołówki - i zaczną się magiczne przemiany!

Do melodii piosenki Tęcza„dzieci wybiegają na korytarz, stoją w szachownicę.

1. Gospodarz: Dzieci latem na łące Rysunek tęcza. (podnieś pędzle)

2. Gospodarz: Rysuj, rysuj (podawaj ręce w górę)

A potem nagle zaczęli się kłócić. (ręce rozłożone przed tobą)

Z jakich kwiatów jest tak pięknie skomponowany?

Dzieci:

Fioletowy!

Pomarańczowy!

Czerwony!

Zielony!

I niebieski!

Ołów 1.

Dzieci znowu tęcza

Razem zaczęli rysować (naciągnij w powietrze, wymachuj rękami)

Malowane, malowane

Potem znowu zaczęli się kłócić.

Co oznacza kolor?

Niech odpowie ten, kto wie!

Dzieci:

Kolor żółty - ciepły ciepły.

Daje uczucie i światło.

I niebieski -

Symbol ciszy i spokoju. (razem)

Fioletowy

To jest kolor cześć!

Zielony kolor -

wiosenny kolor,

Niech ich marzenia się spełnią!

Najjaśniejsza i najpiękniejsza

Ten kolor jest oczywiście czerwony.

kolor pomarańczowy

Miły,

Pomarańczowy -

Mądry.

Razem.

siedem kolorów,

Stojąc obok siebie

Formularz tęcza.

Dzieci w słońcu

rysowali tęcza.

Narysuj najlepiej jak potrafisz

I śpiewali piosenki o szczęściu!

TANIEC „KOLOROWA GRA”

(po piosence dzieci uciekają z sceny)

Prezenter1. Słońce zbiegło po ścieżce

Słońce rozsypało jasny groszek.

Dzieciaki zobaczyły nasz groszek,

I obiecali pokazać nam taniec.

Ołów 2. Będą teraz dla nas tańczyć,

Groch zbieraj w koszu.

A ty patrzysz i podziwiasz

Spróbuj głośniej klaskać!

Dziecko1.

W każdym kolorze jest radość.

Rysuje cudowny ołówek.

Ile kolorów na świecie!

Spójrz na nasz rysunek!

Dziecko2.

Błękitne niebo, żółte słońce

Zbocza wysokich brązowych gór,

Zielone drzewa, czerwone maki

I błękitne połacie jezior!

TANIEC "KOLOROWY GROCH"

Dunno: Przycisk. Pamiętasz, jak rysowałem portrety wszystkich naszych przyjaciół? Wszyscy byliście wtedy bardzo szczęśliwi.

przycisk: Tak, dobrze pamiętam twoje bazgroły. A nasi mali przyjaciele przyjechali z nami do koncert i chcemy dać naszym widzom taniec.

TANIEC "SPODENKI"

Dunno: Button, wiesz czym jest prezent?

przycisk: Oczywiście, że wiem.

Dunno: Co to jest? Cóż, powiedz mi, powiedz mi!

przycisk: Ale chłopaki z grupy ___ nam o tym powiedzą

dramatyzacja"Prezent"

Wszyscy są zajęci pracą, tylko słońce wschodzi t:

Kto hoduje chleb, kto buduje dom, kto tworzy książki.

A kiedy idę do przedszkola, tam rysuję, śpiewam.

Mama i tata powiedz mi: Daję nadzieję.

UTWÓR MUZYCZNY „JEDNA PALMA, DWIE PALMY”

przycisk: „Świeć zawsze, świeci wszędzie, świeci i nie ma gwoździ!”

Dunno: O czym mówisz?

przycisk: Cóż, o gwiazdach!

Dunno: A co z paznokciami?

przycisk: Ponadto kolejną atrakcją naszego programu będą występy naszych dziewczyn. Będą świecić na naszych scena taneczna"Cukierek"

Dziecko1:

Nie ma słodszego karmelu na świecie -

Z nadzieniem, w czekoladzie, w foliowym opakowaniu.

Dziecko2:

Jesteśmy pysznymi słodyczami, wypróbuj nas, dzieciaki!

Ale nie ma potrzeby być chciwym. Dbasz o swoje zęby!

TANIEC "CUKIERKI"

przycisk

Dawno, dawno temu było 100 dzieci, wszystkie poszły do ​​przedszkola.

Kiedy dziecko jest najgłośniejsze, dwoje dziecko jest najmądrzejsze,

Trójka dzieci jest najodważniejsza, poradziła sobie ze wszystkim, powiedziała i zrobiła.

Dunno

5, 17, 36 - tutaj utalentowani ludzie są niepoliczalni. Czemu? Tak ponieważ!

Nie trzeba wyjaśniać!

Razem: Po prostu to są dzieci z naszego przedszkola!

CZĘŚCI

Znamy wiele piosenek, przeróżnych cudownych

Ale dzisiaj zaśpiewamy piosenki o naszym przedszkolu.

Jesteśmy młodymi artystami, zachowujemy się skromnie.

Nie osądzaj nas surowo, och! Jak możemy - tak śpiewamy.

Na świecie jest wiele przedszkoli, ale jedno takie jak nasze.

Jego dzieci bardzo go kochają i jesteśmy z niego dumni.

Nauczyciele w naszym przedszkolu również są super, najwyższej klasy.

Nie ma potrzeby dowodu, spójrz na nas.

Nawet małe dziecko od dzieciństwa jest bardzo, bardzo szczęśliwe,

Że trafił prawie od kołyski do naszego wspaniałego przedszkola.

W naszym przedszkolu żyjemy bardzo przyjaźnie,

Jesteśmy tu na całe życie, uwierz mi, znajdziemy dla siebie przyjaciół!

Słońce jest piękne na niebie, śpiewamy wam radośnie.

Wszystkim życzymy dużo szczęścia i prześlemy pozdrowienia!

Dziecko:

Na świecie jest wiele różnych lalek,

Ich oczy są pełne zaskoczenia.

Wierzymy, że lalki to także dzieci,

Ale tylko dzieci z baśniowej krainy.

Lalki wiedzą, jak być smutnym i śmiać się,

I nawet powiedz słowo mama

Możesz zamienić się z nimi rolami

Dać radość wszystkim w ten sam sposób.

TANIEC LALKI

prezenter:(odnosi się do nieznajomego): Nie wiem, ale kiedy jesteś pierwszy raz? wyszedł na scenę, bardzo zmartwiony?

Dunno: Oh jak! Kolana się trzęsły, ręce się trzęsły (przedstawia).

Prowadzący: Więc nasze dzieci, najmniejsze, z grupy przedszkolnej też są bardzo zaniepokojone i nieśmiałe. To ich debiut - wspierajmy ich gromkimi brawami!

TANIEC „PIASKOWNICA”

UTWÓR MUZYCZNY „WIĘC KLASKAJ W RĘCE”.

Dunno: Zgadnij przycisk zagadka: „Puk, puk, puk, puk, tak od stóp do głów”. O kim mówimy?

przycisk: Oczywiście o dzieciach grupa przygotowawcza. Pędzą do tańca

TANIEC „PAPUANS”

Prowadzący (o montażu mamy)

UTWÓR MUZYCZNY "MAMUSIA"

Dziecko 1:

chcę, żeby wszyscy się śmiali

Aby marzenia zawsze się spełniały.

Aby dzieci miały szczęśliwe sny.

Aby mieć dobry poranek

Aby mama nie była smutna.

UTWÓR MUZYCZNY "TRZY ŻYCZENIA"

Bajki dają nam cuda, ale bez cudów jest to niemożliwe,

Mieszkają wszędzie i są naszymi przyjaciółmi.

Są słoneczne kolory i okropny Karabas.

Nie możemy żyć bez bajki, ona nie może żyć bez nas!

Świat dzieciństwa jest taki piękny

Jest kolorowy i przejrzysty

Nie przestanie nas zaskakiwać

Pozwól mu staje się tęczą!

Kolorowy kraj, kolorowy.

Na świecie jest tylko jeden.

Wymyślone, stworzone przez nas.

Edukatorzy mieszkają w nim z nami.

Wcale nie byliśmy zmęczeni, próbowaliśmy, rysowaliśmy.

Wybrano dla Ciebie jasne kolory,

Tęcza wyszła pięknie, to jak z bajki.

Wszystko wielokolorowe - to jest piękno!

podziwiasz: Jakie kolory! (razem)

(Inne dzieci wbiegają z piłkami w rękach, stoją z tyłu tęcza)

Utwór muzyczny « Tęcza» (wszyscy śpiewają)

Czas wyjechać, wakacje się skończyły.

Ale nie ma potrzeby smutku, nie ma potrzeby łez.

Uśmiechnijmy się, bo życie jest takie piękne.

Składa się z marzeń i marzeń!

FINAŁ „WIELKI TANIEC”

Repertuar:

Nr 1. Koło słoneczne. Przygotowanie gr. +

nr 2. tTaniec "gra w kolor" por. gr. +

Numer 3. Utwór muzyczny "klaszcz" ml. gr. +

№4. dramatyzacja"Prezent" +

Nr 5. Utwór muzyczny "3 życzenia" przygotowanie gr. +

Numer 6. Taniec "Krótki" ml. gr. 2,3,4. +

Nr 7. Przygotowanie Chastuszki gr. +

nr 8. Taniec „Papuanie” przygotowanie gr+

nr 9. Utwór muzyczny « Tęcza» (wszyscy śpiewają)

nr 10. Utwór muzyczny "Mamusia" ml. gr +

# 11 Taniec „Kolorowy groszek” 5ml gr. + por. gr. +

#12 Taniec „Piaskownica”żłobek +

nr 14 Taniec „Lalki” przygotowany gr. +

#15 Taniec "Cukierek" ml. gr +

#16 Piosenka „Jedna ręka, dwie ręce” por. gr. Lisa + Bazhena +

#17 Taniec „Barbariki” przygotowanie gr.

#18 Taniec "Ładowarka" przygotowanie gr.

\ \ Dla nauczyciela szkoły podstawowej

Korzystając z materiałów z tej strony - a umieszczenie banera jest OBOWIĄZKOWE!!!

Uniwersalne przygotowanie scenariusza koncertu w Szkoła Podstawowa"Wszyscy jesteśmy jedną rodziną!"

Skrypt przesłany przez: Denisenko Marina Iwanowna, nauczycielka Szkoła Podstawowa, wyżej kategoria kwalifikacji, Wołżski, Obwód Wołgograd.

"Wszyscy jesteśmy jedną rodziną!"

1 dioda.

Witam drodzy dorośli i dzieci.

2 diody.

Rozpoczynamy nasz koncert, który nazwaliśmy "Wszyscy jesteśmy jedną rodziną"

Rzeczywiście mama, tata, babcia, dziadek, brat i siostra, ciocia i wujek, którzy tu dzisiaj przyjechali, to moja rodzina!

Ale spędzam też tyle czasu w szkole! … Oto moi koledzy z klasy, nauczyciele, trenerzy. Tutaj dorastam, bawię się, nawiązuję przyjaźnie, uczę się.To także moja rodzina.

Masz rację. Razem jesteśmy jedną wielką rodziną. Oznacza to, że dziś dla Ciebie i dla mnie będą wykonywane wiersze, piosenki, tańce.

I tak zaczynamy nasz koncert piosenką

„Planeta dzieciństwa”

W szkole jest wiele fajnych rzeczy do zrobienia, różne żarliwe święta. A teraz chcemy Cię zapytać, jak żyła Twoja klasa? Pokaż teraz umiejętności swojej klasy. Zaprośmy nas o tę godzinę na naszą scenę pierwsza klasa! -(montowanie)

Pierwsi równiarki są tacy słodcy. Może o nich napisano piosenkę „Lemonade Rain”?

Pierwsi równiarki to nie tylko słodycze, to także marzyciele. Podsłuchajmy, o czym może marzyć pierwszoklasista?

Werset „Gdybym była dziewczyną”.

Klasa jako pierwsza przekonała nas, że nie na próżno przyszedł. Wiele się nauczył i rzeczywiście zebrał siły. A co z drugą klasą? Wyjdź, druga klasa!

To są nasze przyszłe "Pesnyary".

Posłuchaj, jak śpiewają przyjaźnie i ekspresyjnie!

utwór muzyczny __________

i jeszcze jedna piosenka w wykonaniu chłopaków, którzy są zaangażowani w kółko

"Do. mi. sołka."

Dyrektor muzyczny______________

Dziękuję wszystkim za uwagę, za wesoły dobry śmiech! I za grzmot oklasków, Zapewnienie sukcesu!

DZWON

Są tacy, którzy czytają tę wiadomość przed tobą.
Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze artykuły.
E-mail
Nazwa
Nazwisko
Jak chciałbyś przeczytać The Bell?
Bez spamu